Polowanie na zorzę polarną w Tromsø [video]

Przez ostatnich kilka tygodni inspirowaliśmy Was publikując relacje z naszej pogoni za światłem w Tromsø. Poza nieziemskim spektaklem, jakim bez wątpienie jest zorza, północna Norwegia ma do zaoferowania jeszcze więcej pięknych widoków.

Ciekawie miasto, fiordy, morze, piękne wyspy, miejsca do obserwowania wielorybów i orek, spacerujące ulicami renifery – z tym wszystkim możesz obcować w ciągu kilkugodzinnej przejażdżki po północnej Norwegii. Niemożliwe? Przekonaj się sam oglądając relację z naszej wyprawy do Tromsø:

Dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie czytali naszych relacji z Tromsø, zapraszamy do lektury poniższych artykułów:

Napiszcie w komentarzach, czy spodobał się Wam nasz film i czy chcielibyście częściej oglądać takie video-relacje z naszych wojaży.

Artykuł powstał we współpracy z

logo

 • http://balkanyrudej.pl/ balkanyrudej

  Co tu dużo pisać – chciałbym kiedyś zobaczyć zorzę polarną na żywo. Bo jest ona dowodem na to, że Matka Natura jest prawdziwą Artystką, właśnie przez duże „A”.

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   Zatem trzymamy kciuki, żeby udało Ci się zobaczyć zorzę, spektakl jest rzeczywiście nieziemski, w tym przypadku Matka Natura jest nie tylko Artystką, ale też mistrzem suspensu niczym Alfred Hitchcock;-).

 • https://www.mariuszstachowiak.pl Mariusz Stachowiak

  Ponoć to jedno z tych zjawisk, które trzeba zobaczyć, bo chodzi o emocje i zdziwienie. Zielone niebo nie jest codziennością :) Jeszcze do tego Norwegia…

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   Dokładnie, tak naprawdę niebo mieni się różnymi kolorami, w zależności od tego z jakimi pierwiastkami wejdzie w reakcję wiatr słoneczny – na zielono świeci się tlen, więc zorza najczęściej ma właśnie ten kolor;-). Odnośnie emocji: rzeczywiście, kiedy zorza po raz pierwszy pojawia się na niebie, ludzie zaczynają krzyczeć i skakać;-). Pozdrawiamy!

 • Karolina Roszek

  Moje marzenie. Niesamowicie to wygląda. Czyż natura nie jest piękna?

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   Życzymy zatem szybkiego spełnienia Twojego marzenia;-)!

 • http://kamieverywhere.com/ kamieverywhere

  nie będę odmienna w mojej opinii – zorza to niewątpliwie jeden z cudów natury! sama chętnie bym zobaczyła ją na żywo i przejechała się psim zaprzęgiem jak Wy na filmiku – to jedno z moich małych dziecięcych marzeń :)

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   A marzenia są po to, aby je spełniać – mamy nadzieję, że wkrótce uda Ci się spełnić to małe dziecięce;).

 • http://wojazer.co/ Marcin

  Przez chwilę, gdy już do mnie dotarło, że lecę na Arktykę, pomyślałem od razu – zorza! Po kilku sekundach zorientowałem się, że przecież lecę tam w okresie, gdy słońce w ogóle nie zachodzi. Od tamtego czasu chodzi to za mną non stop, po prostu chciałbym wrócić, tym razem zimą! Pozdrawiam!

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   My z kolei polecieliśmy zimą i teraz koniecznie chcemy wrócić tam latem;-). Pozdrawiamy!

 • Daniel Kornak

  Super materialy 😉 wybieramy sie w grudniu do Tromso i dzieki waszemu blogowi zarezerwowalem polowanie na zorze z Aurora Tour. Pozdrawiam!