Park Narodowy Abel Tasman: przewodnik #2

Łagodny klimat, złote plaże, krystalicznie czysta woda, a do tego wiele nietypowych formacji skalnych oraz gęsty las – wszystko to znajdziecie w Parku Narodowym Abel Tasman, jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc Nowej Zelandii.

Zgodnie z obietnicą w drugiej części naszego przewodnika przedstawiamy listę naszych ulubionych miejsc tego zakątka świata. Startujemy!

IMG_7923IMG_6779IMG_6813

Whariwharangi Hut

Nasza ulubiona chatka, zabytkowa, zbudowana ok. 1896, odrestaurowana w 1980. Dla nas jednak jej największą zaletą była lokalizacja. Jest to najdalej na północ wysunięta chatka w parku, przez co dociera tu najmniej osób, tak naprawdę spotkasz tu więcej wek (nielotnych ptaków) niż ludzi. Jeśli więc cenisz sobie spokojny kontakt z naturą, polecamy spędzić tu dwie noce.

IMG_7252IMG_6964

Mutton Cove

W namiotach nie spaliśmy, ale gdybyśmy mieli wskazać jedno pole kempingowe, które skradło nasze serca, bez dwóch zdań zdecydowalibyśmy się na Mutton Cove. Zresztą, spójrzcie sami, lokalizacja jak z folderu biura podróży!

IMG_7106Anapai Bay

Poza piaszczystą plażą i krystalicznie czystą wodą znajdziecie tu ciekawe formacje skalne (no i oczywiście pole kempingowe:-).

IMG_6787IMG_6803

Bark Bay

W wyniku odpływów w zatoczce tej uformowało się małe jeziorko, w którym woda jest znacznie cieplejsza niż w oceanie. Koniecznie wstańcie na wschód słońca!

Oryginał przerob (27)Oryginał przerob (28)

Cleopatra Pool

Jeśli znudziła Ci się kąpiel w słonej wodzie, zapraszamy do naturalnego słodkowodnego basenu. Musicie przyznać: całkiem miła odmiana:-)!

DCIM104GOPROIMG_8005

Falls River Bridge

To co dla jednych jest koszmarem, dla innych może być największą atrakcją. Ujście Falls River możecie podziwiać z mostu zawieszonego 47 metrów nad taflą wody. Widoki pierwsza klasa!

IMG_7515

Piękny krajobraz to jednak nie wszystko! Jadąc do Parku Narodowego Abel Tasman myśleliśmy głównie o wypoczynku na plaży, jednak różnorodność fauny szybko przykuła naszą uwagę. Foki, rozgwiazdy, liczne gatunki ptaków – to wszystko mieliśmy na wyciągnięcie ręki!

IMG_6850IMG_7144 - KopiaIMG_7292ptaki (4)

Zapraszamy też do zapoznania się z informacjami praktycznymi na temat Parku Narodowego Abel Tasman, a także do obejrzenia naszej relacji zdjęciowej oraz filmowej z tego miejsca.

 • http://wolnymkrokiem.pl Agnieszka Ilnicka

  To jedna z najpiękniejszych plaż na świecie! Chciałabym tam się znaleźć. Jeżeli nasz plan wypali, to za rok po moich studiach ruszymy na Australię i Nową Zelandię i koniecznie odwiedzimy to miejsce. Bo dodaję do mojej mapy miejsc :) A! Jeszcze wisieńką na torcie jest ten most!!!

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   Tylko koniecznie zostań tu trochę dłużej, bo to nie jest miejsce do zwiedzania, ale głównie do plażowania i kontemplowania natury;-).

 • Łukasz | Kartka z Podróży

  Poniosło mnie razem z Wami! He, he… kojarzę te dzikie kury. Są bardzo ciekawskie i podchodzą do obozowisk i namiotów. Wcale się nie dziwię, że łatwo było udomowić kurę. (-:,

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   He he, też nazywaliśmy je kurami, aczkolwiek są dużo bardziej charakterne niż nasze polskie;-).

 • http://zamiedzaidalej.blogspot.com Szymon Król/Za miedzą i dalej

  piękne miejsce – uwielbiam naturę! Coraz bardziej pociąga mnie NZ :)

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   Dokładnie, jedno z najpiękniejszych w Nowej Zelandii:-)!

 • Podróże Hani

  Nigdy nie byłam aż tak daleko, choć po cichu myślę, że przyszły rok będzie należał do nas 😉 Wtedy wrócę po inspiracje

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   Trzymamy zatem kciuki:-)!

 • http://www.jettingaround.com/ Pola

  Nie no… nawet mi nie przypominajcie, ze w Nowej Zelandii jeszcze nie bylam. 😉 Chce pojechac od dobrych paru lat, wlasnie dla takich widokow!

  • http://www.ponioslonas.pl/ Michał Świderski

   Warto, trzymamy kciuki, żebyś w końcu tam dotarła:-)!